Technik ASŘTP

4 weeks ago

Kolín, Central Bohemia, Czech Republic Lučební závody Draslovka a.s. Kolín Full time
Popis pozice

Lučební závody Draslovka a.s. Kolín hledají zkušeného technika na pozici Technik ASŘTP.

Úkoly a zodpovědnosti:

  • Tvorba a úpravy programů PLC automatů a HMI (WinCC, FactoryTalk)
  • Implementace PLC systémů, automatizace, sběr dat
  • Provádění samostatné kontroly, prevence a údržby instalovaných řídících systémů
  • Spolupráce na odstraňování závad na zařízení ASŘTP interně i s dodavateli
  • Poskytování technické podpory uživatelům v oblasti řídících systémů
  • Spolupráce s technologií provozů na tvorbě provozní dokumentace strojů a zařízení
  • Identifikace, vyhodnocování a pravidelné analyzování kybernetických rizik a hrozeb
  • Podpora vývoje a provozu IT/ OT systémů s požadovanou kybernetickou bezpečností
  • Podílení se na vytváření interních pravidel, směrnic, metodik, postupů aj.
  • Spolupráce s IT odd. a centrálou na projektech CyberSecurity a infrastruktury sítě
  • Zálohování konfigurací síťových a bezpečnostních zařízení (routery, switche, PC, servery)
  • Aktivní účast na auditech dle ISO 27001 a udržování povědomí o změnách v oboru

Žádáme:

  • SŠ/ VŠ vzdělání technického směru (např. automatizace, systémové inženýrství, aplikovaná informatika...)
  • Znalost oblasti automatizace, robotizace (ABB výhodou) a elektrotechniky
  • Znalost programování PLC Siemens, výhodou Allen Bradley (Studio 5000)
  • Orientace a čtení v technické dokumentaci
  • Znalost MS Office + Power BI
  • Základní znalost stavby strojů, hydraulických a pneumatických systémů
  • Nařízení vlády č. 194/ 2022 Sb., Vyhláška 50/ 1978 Sb.
  • Ochota naučit se programování (Siemens, Allen Bradley, ABB – robotika)
  • Schopnost identifikovat a řešit bezpečnostní problémy a rizika
  • Znalosti sítí, ideálně i praktické zkušenosti se správou sítě (i amatérsky)
  • Znalost ČJ plynně, AJ pokročile výhodou – min. na úrovni čtení dokumentace

Co nabízíme:

  • Zajímavou a zodpovědnou práci v prosperující společnosti
  • Částečně pružnou pracovní dobu, 37,5 hod. týdně
  • 5 týdnů dovolené
  • Příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění
  • Dotované firemní stravování s výběrem až z 8 jídel, salátový bar
  • Systém volitelných benefitů Cafeteria na dovolenou, kulturu, sport, zdraví a vzdělávání

  • Technik ASŘTP

    4 weeks ago

    Popis poziceLučební závody Draslovka a.s. Kolín hledají zkušeného technika ASŘTP na pozici, kde budete zodpovědný za tvorbu a úpravy programů PLC automatů a HMI. Bude na vás, abyste implementovali PLC systémy, automatizaci a sběr dat. Dále budete provádět samostatnou kontrolu, prevenci a údržbu instalovaných řídících...