SIEM Specialista

3 days ago

Prague, Hlavní město Praha, Czech Republic Bezpečnostní informační služba Full time
Popis pozice

Bezpečnostní informační služba hledá zkušeného profesionála na pozici SIEM Specialista. Tato pozice je zodpovědná za bezpečnostní monitorování a analýzu dat v rámci naší organizace.

Úkoly a odpovědnosti
  • Bezpečnostní monitorování a analýza dat
  • Definování bezpečnostních pravidel a opatření
  • Vyhodnocování bezpečnostních událostí a incidentů
  • Zajištění digitálních stop při řešení bezpečnostních incidentů
  • Vyhledávání bezpečnostních hrozeb v informačních systémech
  • Návrh aktivit v rámci informační a kybernetické bezpečnosti
  • Sledování trendů v oblasti kybernetické bezpečnosti
  • Podílení se na budování bezpečnostního centra
  • Spolupráce s útvarem zajišťujícím IT služby
Požadavky
  • SŠ/VŠ vzdělání
  • Praxe v IT, ideálně v oblasti bezpečnostního monitoringu
  • Zkušenosti s technologiemi SIEM a návaznými procesy výhodou
  • Schopnost analytického myšlení
  • Zájem o ICT bezpečnost
  • Znalost technické angličtiny
  • Schopnost pracovat v týmu i samostatně
Benefity
  • Náborový příspěvek
  • Uplatnění v perspektivním oboru v oblasti provozu a zabezpečení ICT
  • Odborná školení a možnost dalšího vzdělávání
  • Spolupráce v projektových týmech v rámci návrhu řešení, testování a implementace systémů
  • Širokou škálu služebních benefitů (30 dnů dovolené, možnost ubytování, zdravotní péče, příspěvek na stravování, sport, rekreaci aj.)
Postup výběru

Uchazeči budou přijímáni na základě výsledků přijímacího řízení podle zákona č. 361/2003 Sb. o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů.